O mnie

Cześć. Nazywam się Kasia. Jest mi bardzo miło, że chciałaś mnie lepiej poznać.

Kiedyś spotkałam się ze stwierdzeniem, że to żadna filozofia pracować jako rejestratorka medyczna. Wystarczy przecież tylko odebrać telefon, zapisać pacjenta X do doktora Y na konkretną godzinę i koniec. Taki pogląd jest jednak daleki od rzeczywistości (jeżeli pracujesz na tym stanowisku, to doskonale wiesz o czym mówię). Przypomnij sobie swoje wizyty w różnych przychodniach lekarskich (państwowych i prywatnych, specjalistycznych i stomatologicznych). Teraz pomyśl o tym, jak zostałaś obsłużona w rejestracji. Być może spotkałaś taką rejestratorkę, dzięki której nawet długie oczekiwanie na wizytę było przyjemniejsze – pomocną, sympatyczną, dobrze zorganizowaną. Jeżeli jednak miałaś pecha i trafiłaś na taką, która była „obrażona na cały świat” i wszystko stanowiło dla niej problem, to zapewne miałaś ochotę uciec gdzie pieprz rośnie. Zła obsługa może Ci zepsuć cały dzień, a w ostateczności doprowadzić do tego, że już nigdy nie wrócisz do danej placówki medycznej.

Chciałabym Ci pokazać, że praca rejestratorki medycznej jest niezwykle ważna, ciekawa i daje dużo satysfakcji. Dobra rejestratorka jest filarem przychodni i w ogromnym stopniu wpływa na jej funkcjonowanie. Pomogę Ci zostać królową rejestracji.

Obecnie pracuję na stanowisku kierownika rejestracji w Centrum Medycznym Zdrowy Profil w Gdańsku. Z tą przychodnią jestem związana od początku jej powstania czyli od grudnia 2015. Widziałam jak rośnie i rozwija się (zaczynaliśmy od trzech lekarzy, a obecnie stanowimy ponad 30-osobowy zespół), a ja rosłam (nie dosłownie, bo mam tylko 155 cm wzrostu) i rozwijam się wraz nią.

Ukończyłam socjologię, pedagogikę i studia podyplomowe „Prawo medyczne” na Uniwersytecie Gdańskim. Nieustannie uczestniczę w szkoleniach medycznych np. z zakresu postępowania z odpadami medycznymi czy prowadzenia dokumentacji medycznej oraz w szkoleniach z kompetencji miękkich np. z zakresu asertywności czy zarządzania sobą w czasie. Robię to, ponieważ chcę przekazać Ci jak najbardziej aktualną wiedzę, potrzebną do pracy na stanowisku rejestratorki medycznej.

Z natury jestem introwertykiem. Jeżeli będziemy miały okazję się spotkać, to pewnie trudno Ci będzie w to uwierzyć. Wraz z końcem studiów licencjackich zaczęłam potężną pracę nad sobą i swoimi zachowaniami. Pierwszym efektem mojej pracy było poprowadzenie warsztatów decoupage dla seniorów. Po tych pierwszych warsztatach zebrałam tak pozytywne opinie, że od razu urosły mi skrzydła. Poczułam, że przekazywanie wiedzy, jest tym, co mogłabym robić i co sprawia mi przyjemność.

Jestem też multipotencjalna. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że wszystkiego jestem w stanie szybko się nauczyć (od fizyki kwantowej po szydełkowanie), jednak mam tendencję do łapania dziesięciu srok za ogon i niedoprowadzania niczego do perfekcji. Cały czas staram się przekuwać tą cechę w zaletę – od kiedy zdecydowałam, żeby iść w stronę administracji medycznej, staram się nie zbaczać z tej drogi.

Jeżeli chcesz pozostać ze mną w kontakcie,
to możemy spotkać się online lub na żywo:


Wybierz najlepszy sposób kontaktu
Facebook
Instagram
Linkedin
Na żywo

Zapraszam Cię do kontaktu, będzie mi bardzo miło Cię spotkać.