JAK SZUKAĆ PRACY JAKO REJESTRATORKA MEDYCZNA? 7 SKUTECZNYCH SPOSOBÓW.

By 13 stycznia 2021BLOG
rejestratorka medyczna praca jak znaleźć

Czy chciałabyś dowiedzieć się jakie są skuteczne sposoby szukania pracy na stanowisku rejestratorki medycznej? Jeżeli tak, to jesteś w dobrym miejscu. W dzisiejszym artykule przedstawię Ci aż siedem sposobów na znalezienie pracy jako rejestratorka medyczna oraz podpowiem, które z nich są najskuteczniejsze.

Dziękuję Ci za to, że czytasz moje artykuły. Ogromną radość daje mi fakt, że rady, którymi się z Tobą dzielę, są dla Ciebie pomocne.

Podczas szkoleń, które prowadzę dla osób poszukujących pracy jako rejestratorka medyczna, zauważyłam że uczestniczki mają najczęściej kilka problemów, związanych z szukaniem pracy. Być może sama także zadajesz sobie takie same pytania, jak uczestniczki moich kursów: „W jaki sposób mam szukać pracy jako rejestratorka medyczna?” lub „Wysłałam już kilka CV. Czy mogę coś jeszcze zrobić?” lub „Jaki jest najskuteczniejszy sposób szukania pracy na stanowisku rejestratorki medycznej?”.

Czy istnieje odpowiedź na te pytania?

Wyobraź sobie, że aktywnie zaczynasz szukać wymarzonej pracy. Znasz skuteczne sposoby na jej znalezienie i sprawnie z nich korzystasz. Dzięki temu, Twoje szanse na zatrudnienie wzrastają diametralnie.

Czas odsłonić karty i podać Ci 7 skutecznych sposobów na szukanie pracy jako rejestratorka medyczna.

Sposób 1 – portale z ogłoszeniami

Najpopularniejszym i najprostszym sposobem jest śledzenie portali takich jak np.: olx.pl, gumtree.pl, trojmiasto.pl (w przypadku Trójmiasta), pracuj.pl itp. oraz wysyłanie odpowiedzi na zawarte tam ogłoszenia. Warto przeglądać nie tylko duże portale o zasięgu krajowym, ale także małe portale lokalne. Znajdź przynajmniej kilka portali z ogłoszeniami w Twoim miejscu zamieszkania i aktywnie je przeglądaj. Na tego typu portlach bardzo często istnieje także zakładka „szukam pracy”, gdzie osoby szukające zatrudnienia mogą zamieścić swoje ogłoszenie. Warto wykorzystać także tą opcję.

Sposób 2 – ogłoszenia na facebooku

Drugi sposób, to polubienie fanpage’y placówek medycznych, w których chciałabyś pracować. Zauważyłam, że na fanpage’ach poszczególnych klinik coraz częściej pojawiają się ogłoszenia o pracę. Kiedy szukałam rejestatorek medycznych, również zamieszczałam ogłoszenia na profilu placówki.

Sposób 3 – zakładki „kariera”

Trzeci sposób, to śledzenie zakładki „kariera” lub „praca” na stronach internetowych interesujących Cię placówek medycznych. Zwykle taką zakładkę posiadają duże placówki, jednak zdarza się, że również małe przychodnie z niej korzystają. Spotkałam się z przypadkami, że poza umieszczeniem ogłoszenia na swojej stronie internetowej, pracodawca nigdzie więcej nie zamieszczał ogłoszenia.

Sposób 4 – wysyłanie CV

Kolejnym sposobem jest wysłanie e-maila z CV do interesujących Cię placówek medycznych. W związku z RODO musisz jednak w CV zamieścić klauzulę, że zgadzasz się na przetwarzanie danych na potrzeby rekrutacji bez ograniczenia czasowego (taką klauzulę warto zamieścić też w treści maila, żeby od razu nie trafił do kosza).

Sposób 5 – wizyta w wymarzonej placówce medycznej

Piąty sposób, który bardzo rekomenduję, to udanie się osobiście do interesujących Cię placówek medycznych i pozostawienie tam CV. Najlepiej byłoby od razu porozmawiać z osobą odpowiedzialną za rekrutację, jednak to wymaga pewnych umiejętności (obecne Panie rejestratorki muszą Cię „wpuścić na audiencję”). Nawet jeżeli jej nie spotkasz, to masz możliwość rozmowy ze swoimi potencjalnymi koleżankami z pracy, a kontakt osobisty zawsze robi (nie tylko na mnie) bardzo dobre wrażenie i jest mniejsza szansa na to, że Twoje CV nie zostanie nawet przeczytane. Poza tym, masz jeszcze jeden ważny plus – od razu zobaczysz jakie osoby pracują w danej placówce medycznej, jaka panuje tam atmosfera, jak wygląda praca. Zdaję sobie sprawę, że w ciągu kilku minut nie zdobędziesz wszystkich informacji, jednak pierwsze wrażenie może być dla Ciebie kluczowe.

Sposób 6 – LinkedIn

Szósty sposób, to założenie profesjonalnego profilu na linkedin.com i zawarcie w nim danych z CV. Na tym portalu masz możliwość zaznaczenia opcji, że szukasz pracy i potencjalni pracodawcy mogą się do Ciebie zgłaszać. Osobiście poznałam kilka wartościowych osób przez ten portal, więc warto zamieścić tam swoją wizytówkę. Zapraszam Cię do zajrzenia na mój profil i dodania mnie do znajomych https://www.linkedin.com/in/katarzyna-łempicka/

Sposób 7 – znajomi

Siódmy sposób, moim zdaniem najskuteczniejszy, to po prostu pytanie znajomych. Ludzie mają często szerokie znajomości (takie, o jakie ich nawet nie podejrzewamy), więc im większej liczbie osób powiesz o tym, że szukasz pracy, tym lepiej. Pytaj osobiście oraz zamieść post w mediach społecznościowych. Wiem, że możesz mieć opory. Dla niektórych takie pytanie o pracę jest w zasadzie równoznaczne z przyznaniem się do porażki (możesz myśleć, że nie potrafisz sama znaleźć sobie pracy i że w związku z tym jesteś do niczego). Prawda jest jednak taka, że im szybciej pozbędziesz się tych krzywdzących przekonań, tym szybciej znajdziesz pracę. Obecnie, w zespole Centrum Medycznego Zdrowy Profil, pracują ze mną 4 rejestratorki medyczne – wszystkie są osobami z polecenia! Kiedy szukałam kolejnych osób do zespołu, to zanim zdążyłam napisać jakiekolwiek ogłoszenie, zawsze któryś ze znajomych zgłaszał się do mnie i mówił: „Hej, wiem że szukasz rejestratorki, mam kogoś, za kogo mogę ręczyć”. Jeżeli mam zaufanie do tej osoby, to jej rekomendacja jest dla mnie bardzo cenna. Zauważ, że gdyby osoby, które obecnie zatrudniam nie powiedziały innym, że szukają pracy, to prawdopodobnie nigdy by nie zostały zatrudnione. Oczywiście zatrudniałam wcześniej także osoby z ogłoszenia, jednak zauważyłam, że rekrutacja z polecenia jest dla mnie i osoby rekrutowanej (częściej) bardziej udana i mniej czasochłonna.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny. Mam nadzieję, że wykorzystasz zawarte tu rady do znalezienia pracy swoich marzeń!

Jeżeli masz problem z napisaniem CV, które przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy lub chciałabyś profesjonalnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, to zapraszam Cię do skorzystania z indywidualnych konsultacji ze mną. Napisz na kontakt@rejestratorkamedyczna.pl, a ustalimy szczegóły współpracy.

 

Dodaj komentarz